הדרכים המובילות לעיצוב הפרגולה שלכם

העונה השמשית של הקיץ בפתח, וזה גם הזמן להישאר בחוץ ולנשום את האוויר הצח והקריר. פרגולות מוסיפות לאווירה המקסימה של העונה שטופת השמש – חלק מהסיבה שבעלי בתים אוהבים להחזיק אותן בגינות שלהם.

 

אם יש לכם פרגולה המותקנת במרחב החיצוני שלכם ואתם מחפשים דרכים להוסיף ליופיה, המשיכו לקרוא כדי לגלות דרכים לעצב את הפרגולה שלכם ולהעצים את יופיה. מאמר זה נכתב על ידי המומחים של אלום חיפה.

1. תאורה מתאימה

שמרו על הפרגולה שלכם מוארת בכל עת באמצעות תאורה מתאימה. תלו מיתרי נורות על תקרת הפרגולה שלכם. אם הפרגולה שלכם חסרת גג, אתם יכולים להציב את הנורות על הקירות או מוטות הפרגולה. זה ייתן אפקט יפה בערב או בלילה. התאורה תאיר יפה את החלל החיצוני שלכם ותהיה אטרקטיבית לצופים.

 

שימו לב שתאורה לפרגולה היא יחסית זולה וקלה להשגה מכל חנות סמוכה.

2. עציצים

אם לא תאורה, אז תוכלו לעצב את הפרגולה או את הסוכך למרפסת בצמחים קטנים כמו עציצים. הם יוסיפו צבעים וריחות מקסימים במרחב החיצוני שלכם. כמה מצמחי הפרגולה הטובים ביותר שאתם יכולים להשיג הם:

ורד

יסמין

יערה

גפנים

ביגוניה

ועוד

3. נברשת תלויה

זו אפשרות נהדרת כשאתם רוצים שהפרגולה שלכם תיראה קלאסית. אתם יכולים גם להוסיף שולחן ארוך או ספות נוחות מתחת לפרגולה שלכם, שם החברים והמשפחה שלכם יכולים לבלות.

 

אתם יכולים למצוא כמה סוגים של נברשות תלויות בשוק כיום. הן זמינות בסגנונות שונים, כגון נברשת מלבנית בצורת כדור הארץ ועוד. הפופולרית ביותר כוללת נברשת נרות ליופי ולאור בלתי נשכחים.

4. וילונות

בחרו בוילונות אם אתם רוצים צל או פרטיות בפרגולה שלכם. מלבד פרטיות, וילונות מוסיפים אפקט דרמטי. החומר הטוב ביותר לוילון החיצוני שלכם הוא אולפין – המכונה גם פוליפרופילן. תוכלו גם ליצור וילון פרגולה משלכם באמצעות בד כותנה. באופן אידיאלי, חפשו בד בגוון כהה כדי להימנע ממראה מלוכלך במהירות.

5. מדפי בונזאי

דרך נפלאה נוספת לעצב את הפרגולה שלכם היא על ידי הצגת עצי בונזאי. תלוי בגודל הפרגולה שלכם, תוכלו לקבל מדף בונזאי בהתאם.

 

לקבלת פרגולה מרווחת, רכשו מדף בונזאי גדול שיתאים לאזור. זוהי דרך נהדרת למלא את הפרגולה שלכם בירק טבעי.

 

רעיונות עיצוב אלה קלים (ומשתלמים) ליישום בפרגולה שלכם. השתמשו בכל אחת מהן שמתאימה לטעמכם והפכו את הפרגולה שלכם לחלל מרהיב.