מהי בגידה רגשית (והאם היא נחשבת)?

כך תדעו אם אתם בוגדים רגשית

אם אתם מרגישים שבן הזוג שלכם מנהל רומן רגשי, לרוב עדיף לדון איתו ישירות על החששות שלכם (עוד על כך בהמשך). אבל אם אתם חושבים שאולי אתם מנהלים אחד כזה, שאלו את עצמכם: עד כמה אני שקוף עם בן זוגי לגבי מערכת היחסים האחרת הזו?

 

ראוי לחזור על זה: זה בריא לקבל תמיכה רגשית מאנשים חוץ מאשר בני הזוג שלכם, אבל לסודיות יש השלכות על הזוגיות הרומנטית שלכם. אם אתם מוצאים את עצמכם מתגנבים כדי לקבל תמיכה ואינטימיות מחוץ למערכת היחסים שלכם, אז אולי לא תרגישו צורך להפעיל את השריר הזה עם בן הזוג שלכם. זה יכול להשפיע לא רק על האינטימיות הרגשית אלא גם על האינטימיות הפיזית.

 

בנוסף, אתם עשויים לשאול את עצמכם אם יש משיכה בסיסית בידידות שלכם שמעוררת שאלות לגבי בגידה רגשית. למרות שהמשיכה הפיזית לאנשים מלבד בן/בת הזוג היא טבעית, זה עשוי להיות סימן לכך שהחברות שלכם פחות אפלטונית ממה שאתם חושבים.

למה מתחילים לבגוד רגשית?

אין סיבה אחת. למעשה, ישנם גורמים ומצבים רבים שעלולים לגרום למישהו לחפש תמיכה רגשית מחוץ למערכת היחסים שלו, ובמקרים רבים סביר לעשות זאת. בדרך כלל, אחד מבני הזוג עלול לחוות קושי כלשהו בניסיון לבטא את הצרכים הרגשיים שלהם בתוך מערכת היחסים, או שהוא עשוי להיות עם מישהו שלא מסוגל (או לא מוכן) לעמוד בציפיות שלו בתחום זה. זה לא אומר שבן הזוג השני בהכרח אשם או גרם לעבירה – בשותפות בריאה, ישנן דרכים רבות שבהן בן הזוג עשוי לנסות להשיג צרכים רגשיים מסוימים בתוך מערכת היחסים לפני שהוא יוצא ממנה בדרך שמרגישה כמו בגידה רגשית.

 

בסופו של דבר, אתם יכולים לבקש תמיכה ממטפל זוגי שיעזור לכם לתווך ולעבד את מה שקרה. אולי תקראו גם ספרים שיעזרו לכם להתמודד עם הרגשות. עם זמן ומחויבות, לעתים קרובות אפשר להתקדם ממקום הפגיעה. אבל אם הבגידה מתבררת כבלתי ניתנת להתגברות, זה בסדר שאתם ובן הזוג שלכם תלכו לדרכיכם הנפרדות.

 

מאמר זה נכתב על ידי באניבו חנות סקס.