בריחת שתן אצל גברים

האם ידעתם כי כ-11% מהאוכלוסייה הגברית סובלת מבריחת שתן? מדובר באחוז נמוך יותר מאשר אצל נשים, אבל זה לא משנה את העובדה שמיליוני גברים צריכים להתמודד עם בעיה זו. אם גם אתם סובלים מבריחת שתן, חשוב שתדעו שאתם לא לבד.

 

סוגים שונים של בריחת שתן

סוגים של בריחת שתן אצל גברים נחלקים לשלוש קטגוריות עיקריות: דליפת שתן במאמץ, דליפת שתן בדחיפות וכן שלפוחית מלאה וכל זה ניתן למנוע באמצעות חיתולים למבוגרים. דליפת שתן תוך כדי מאמץ פירושה מתן שתן באופן לא רצוני כאשר הגוף שרוי תחת לחץ כלשהו, בין אם זה בעקבות הרמת חפצים כבדים, שיעול, ובין אם צחוק. לעומת זאת, דליפת שתן בדחיפות מתבטאת בדחף פתאומי ובלתי ניתן לעצירה להשתין. ולבסוף, שלפוחית מלאה פירושה דליפת שתן באופן קבוע שמתאפיינת גם בהשתנה תכופה, לעיתים בכמויות קטנות. אלה מאיתנו הסובלים מבריחת שתן עשויים לחוות סוג אחד, שניים, או כל שלושת הסוגים הללו.

למידע נוסף על חיתולים לגיל השלישי: https://www.ezerneman.co.il/product-category/adult-diapers/

מערכת העצבים המרכזית

בריחת שתן אצל גברים קשורה לעיתים קרובות לבעיות במערכת העצבים. למחלת הסוכרת יש פוטנציאל לגרום נזק עצבי לאורך זמן, ונזק זה עלול לגרום לאובדן השליטה בשלפוחית ​​השתן. כמו כן, שבץ מוחי, מחלת פרקינסון וטרשת נפוצה יכולות גם הן לגרום לסימפטומים של בריחת שתן. מערכת העצבים המרכזית תקינה היא קריטית לתפקוד תקין של שלפוחית ​​השתן, ולכן לכל דבר שמפריע לאותות העצבים לשלפוחית ​​השתן יש פוטנציאל לגרום לבריחת שתן.

בריחת שתן הקשורה לבעיות בערמונית

בעוד שתסמיני מערכת העצבים קשורים הן לגברים והן לנשים, הערמונית מייצגת גורם שקיים אצל גברים בלבד. בתהליך ההזדקנות של גברים, ייתכנו בעיות של בריחת שתן בשל שינויים בגודל הערמונית. ככל שהערמונית גדלה, כך גדל גם הלחץ על השופכה. לחץ זה יכול לגרום למספר תסמינים בדרכי השתן, החל מהססנות ועד דחיפות במתן שתן. כאשר זה קורה, ישנם קשיים במתן שתן ובשמירה על זרם, וכן רצון להשתין בתדירות לעתים קרובות מאוד. בעוד שהסרה של ערמונית מוגדלת או סרטנית עשויה להיראות כמו הפתרון הטוב ביותר לבעיה זו, הסרה מוחלטת של הערמונית עלולה למעשה לגרום בעצמה לסימפטומים של בריחת שתן.

 

כמו תמיד, לפני שאתם מאבחנים את עצמכם ולוקחים את הטיפול בסימפטומים לידיים שלכם, מומלץ שתפגשו עם רופא מומחה כדי לקבל אבחנה ותוכנית טיפול המותאמת לכם. כיום ישנם טיפולים חדשניים המשולבים עם טכנולוגיה מתקדמת, אז אל תוותרו. פנו לקבל ייעוץ ואל תזניחו את הטיפול בבעיה.