טיפים שכדאי לדעת בשנה הראשונה לזוגיות

ביוני 2021, אני ובן זוגי חגגנו 16 שנה יחד.

זה הישג לא קטן היום. החלק הפרוע עוד יותר ביחסינו הוא שנפגשנו ברשת חברתית. לא נפגשנו בטינדר. לא הייתה אז ב-2005 אפשרות להחליק ימינה. לא נפגשנו בפייסבוק ואפילו לא ב-MySpace.

 

הכרתי את בן זוגי כשהכרויות באינטרנט היו חדשות לגמרי. נפגשנו באתר בשם "Friendster". זה היה אחד מאתרי המדיה החברתית הראשונים עם פרופילים ותמונות.

 

הנה איך זה קרה בשבילי. בחור בשם עמית שלח לי הודעה. היו לו תמונות מדהימות ועבודה מגניבה (כנגן כלי הקשה סימפוני). הייתי במגמת מוזיקה בתואר ראשון, אז היה לנו את הדבר הזה במשותף.

לקחתי סיכון והנה אנחנו, עדיין ביחד, 16 שנים מאוחר יותר. באמת למדנו דבר או שניים על מערכות יחסים – בעיקר מה שנדרש כדי לעבור את השנה הראשונה הסוערת.

 

כאן אני משתפת טיפים שהיינו צריכים ללמוד (בדרך הקשה) בשנה הראשונה של מערכת היחסים שלנו, כך שאולי אתם לא תצטרכו לעבור את זה.

 

טיפ מס' 1. רכזו את הדייט הראשון שלכם סביב פעילות שבה שניכם מתמקדים במשהו אחר חוץ מעצמכם.

כשהתחלנו לצאת, עמית היה מכנה אותי "הבחורה על האופנוע" בקרב חבריו. בדייט הראשון שלנו נהנינו לטייל בעיר באופנוע, לשוחח. הדייט שלנו היה מהנה, קליל ומלא הרפתקאות.

 

כאשר אתם עוסקים בפעילות שמורידה מכם את הפוקוס, באופן טבעי אתם נהנים עם אותו האדם שאתם נמצאים איתו, במקום לשבת ולשתות ולדבר על עצמכם זה עם זה. כך אתם זוכים לחוות את האדם במקום שהוא יגיד לכם מי הוא. וזה הרבה יותר חושפני ומרגש!

 

שאלה בשבילכם: איך אתם יכולים להוסיף הרפתקה לדייט הבא שלכם?

 

טיפ מס' 2. מערכות יחסים עוסקות בלאפשר לשותף שלכם לבטא את עצמו, להתפתח ולעסוק בעולם הסובב אותו.

 

אבא שלי הוא לא איש פילוסופי במיוחד, אבל מדי פעם הוא יש לו תובנות מעניינות בדיוק כשצריך אותן.

כשהייתי בזירת הדייטים (לפני שעמית ואני נפגשנו) התלוננתי על כמה שאנשים יכולים להיות מוזרים. אבא אמר לי, "גלי, את צריכה להבין שמערכות יחסים עוסקות בלאפשר." הוא התכוון לכך שעליי לפתוח את עצמי לעמימות של מערכות יחסים ולאפשר לאנשים אחרים להיות הם עצמם.

 

בשלב מוקדם במערכת היחסים שלנו, עמית היה מתכנן לבלות עם מעגל החברים שלו, למרות שהנחתי כי בהתחשב בכך שאנו יוצאים, באופן טבעי נבלה את סוף השבוע יחד. באותה תקופה, בשנות העשרים לחיי, לא הייתי מיומנת בלראות את התמונה הגדולה בכל הנוגע לדייטים. רציתי שעולמו יהיה סביבי.

 

16 שנים מאוחר יותר, אני מבינה שאנשים צריכים שיהיו להם חיים משלהם. כאשר השותף שלכם יכול לבטא את עצמו, הוא מיישר קו עם האני הגבוה והאותנטי שלו. ויהיה לו הרבה יותר מה לתרום לכם ולמערכת היחסים שלכם.

 

לעמית היו חיים לפניי, והוא ממשיך לחיות את חייו לצידי. זוהי מפת האהבה של עולמו הפנימי. הוא כולל את חוויותיו בעבר, בהווה ובעתיד. כדי להיות סוג של שותפה שאני רוצה להיות עבור עמית, אני חייבת לזכור שזה התפקיד שלי להעריך את מפת האהבה שלו לעולם – מפה שמתפתחת ומתרחבת כל הזמן כשהוא מתעשר מחיים מלאים בחברים, משפחה וכמובן, אני.

גם הסקס חשוב במערכת יחסים, ומומלץ להשתמש באביזרי מין לגבר לשיפור הסקס.