כך תנקו את הרהיטים שלכם ביעילות

ניקוי רהיטים הוא משימה שמטרתה עשויה להיראות פשוטה, אך למעשה היא חשובה בהרבה מכפי שעושה רושם במבט ראשון. מלבד שמירה על יופיו של הריהוט, ניקיון יכול גם להגדיל את תוחלת החיים שלו, תוך שמירה עליכם שמחים, בריאים יותר ונקיים מאבק. זה אולי נראה כמו התחייבות טובה, אבל אם אתם מארגנים היטב את המשימות שלכם, אתם יכולים לשמור על הריהוט שלכם נקי ומסודר כל עוד תרצו בכך.

 

הבעיה הראשונה שעומדת בפניכם היא כאשר ברשותכם ריהוט מרופד כלשהו. תוכלו להתחיל בלשאוב אותו – שואב האבק מספק טווח הגעה נאה ויכול בקלות לנקות אבק ולכלוך ששוכנים בתוך קמטי הריהוט המרופד. בדקו תגיות על הריהוט לקבלת הנחיות נוספות, מכיוון שרהיטים מסוימים עשויים לדרוש שימוש בחומר ניקוי ספציפי, בעוד שסוג אחר יכול להיהרס מכך. אתם יכולים ליצור חומר ניקוי פשוט אך יעיל על בסיס מים בבית באמצעות נוזל לשטיפת כלים – זה יכול לעזור לכם להיפטר בקלות מכתמים, פשוט בדקו את החומר על אזור לא בולט כדי לוודא שהוא לא ישאיר כתם בעצמו.

 

רהיטי עור פועלים באופן דומה לרהיטים מרופדים בבד, אז התחילו עם שואב האבק בכל פינה כדי לאסוף אבק ולכלוך. לאחר מכן, ערבבו חומץ ומים ליצירת תערובת ניקוי עוצמתית. הרטיבו – אל תספגו – סמרטוט ונגבו את הכל, שטפו כל הזמן את הסמרטוט כדי להימנע מפיזור הלכלוך ואז נגבו את הכל עם מטלית יבשה. אתם יכולים להשתמש בתערובת של חומץ ושמן פשתן להזנת העור.

 

לפני שתגיעו לניקוי רהיטי העץ שלכם, בררו באיזה גימור השתמשו כשהכינו אותם, מכיוון שזה יקבע באיזה מוצר ניקוי עליכם להשתמש. אם אינכם בטוחים, התחילו עם חומר ניקוי עדין ועברו בהדרגה לשיטות חזקות יותר אם זה לא מספיק כדי לנקות היטב. עיקרון כללי שכדאי לזכור הוא לא להשתמש ביותר מדי מים, ואם אתם כן משתמשים בהרבה מים, אל תשאירו אותם על העץ יותר מדי זמן, מכיוון שזה יכול לפגוע קשה ברהיטים שלכם. לאחר מכן, השתמשו במטלית נקייה כדי לנגב את כל האבק והלכלוך מהעץ כדי להיפטר מכל הזוהמה שהצטברה לאורך זמן.

 

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר של רוזטו רהיטי יוקרה מאיטליה.