תיקון גדר לחצר האחורית? או החלפה? מה עליך לעשות?

אם אתה בעל בית ששוקל תיקון גדר בחצר האחורית, אבל גם חושב שאולי הגיע הזמן להחליף את הגדר הישנה. הפוסט הזה משווה בין תיקון הגדר המזדקנת לחצר האחורית להחלפה אולי במשהו טוב יותר.

 

פוסט זה הוא מדריך קצר שיעזור לכם להחליט בין תיקון גדר לחצר לעומת החלפה.

 

גדרות לגינה יכולות להיות תוספת יפה לכל בית. למרבה הצער, הם גם נוטים לקבל הרבה בלאי ועשויים לדרוש תיקונים תכופים או אפילו החלפה.

 

גדרות שבורות יכולות לאפשר לילדים וחיות מחמד לברוח תוך הכנסת מזיקים והפיכת החיים לפחות פרטיים.

 

אם הגדר בחצר האחורית שלך נרקבת, מתעוותת או מתפרקת, הגיע הזמן לתת לה קצת אהבה וטיפול עדין. אבל איך יודעים מתי לבצע תיקון גדר או לקרוא להחלפה?

תיקון גדר לחצר האחורית

תסתכל מקרוב על גדר החצר האחורית שלך ובדוק אותה מלמטה כלפי מעלה. אם הגדר עשויה מעץ, הריקבון מתחיל בדרך כלל בגובה פני הקרקע. כדאי גם לחפש סדקים, חורים, התפצלות, עיוות ושינוי צבע. אם אתה מבחין באחד מהתסמינים הללו, עליך לתקן את הגדר שלך בהקדם כדי למנוע נזק נוסף.

 

בדוק את אחריות הגדר שלך כדי לראות אם היא עדיין תקפה ומכסה את הנזק שמצאת. אם אין אחריות, אתה יכול לנקוט בגישת עשה זאת בעצמך. מלא סדקים וחורים קטנים עם שפכטל או מילוי עץ. כדאי גם להחליף את כל הפאנלים או העמודים המעוותים. בעלי בתים שאינם בטוחים ביכולות תיקון הבית שלהם צריכים להזמין איש מקצוע.

 

זה תמיד רעיון טוב לבצע תחזוקה שוטפת על גדר העץ שלך, גם אם לא נראה שמשהו לא בסדר. נסה לאטום אותו פעם בשנה כדי למנוע ריקבון או למרוח שכבה אם אתה רואה מים ספוג לתוך העץ במקום חרוזים על פני השטח. על ידי הישארות על מצב הגדר שלך אתה יכול לוודא שהיא מגיעה לתוחלת החיים הגבוהה ביותר שלה.

מתי לחשוב על החלפת גדר?

גדר בחצר האחורית מוזנחת או נופלת יוצרת רושם רע. זה נראה מבולגן לאורחים שלך ולכל הקונים הפוטנציאליים, ויכול להיות גם כתם שחור על השכונה.

 

כשהמצב נהיה גרוע כל כך, הגיע הזמן לשקול החלפת גדר. להלן נסיבות שבהן עליך לבנות גדר חדשה:

 

הנזק ניכר, ויותר מרבע מהלוחות נרקבו.

מזיקים וטרמיטים החלו לאכול.

תאונת דרכים או עץ נופל הרסו חלק גדול.

העץ עבר את תוחלת החיים שלו, המשתנה בהתאם לסוג.

 

ברגע שגדר עץ הופכת לבלתי ניתנת לניהול ואינה מספקת עוד אבטחה או פרטיות, הגיע הזמן להתקין תחליף. אם זה הופך ליותר מכאב עיניים ונראה רעוע, הגיע הזמן להתקשר לחברה להחלפת גדרות. כמו כן, אם עלות תיקון גדר לחצר גבוהה יותר ממחיר גדר חדשה, התקנת גדר חדשה היא האפשרות החסכונית יותר.