קלטת חדשה של הביטלס חושפת כי הלהקה הייתה למעשה במגעים לגבי יצירת אלבום נוסף אחרי 'Abbey Road'

"הספרים תמיד אמרו לנו שהם ידעו ש-'Abbey Road' היה האלבום האחרון שלהם והם רצו לפרוש בשיא. אבל זה לא היה כך…"

 

מומחה לביטלס חשף כיצד קלטת חדשה של הלהקה חשפה את המתחים שחרטו יחד את ימיה האחרונים של החבורה – וכי חבריה היו במגעים לגבי יצירת אלבום נוסף אחרי 'Abbey Road'.

 

היסטוריון הרוק הנודע מארק לואיסוהן העניק ל"גרדיאן" גישה לקלטת של ישיבה שהתקיימה לפני 50 שנה השבוע. לאחר שהסתיימה ההקלטה של ​​'Abbey Road', הגיע קטע אודיו של ג'ון לנון, פול מקרטני וג'ורג' הריסון שנפגשו יחד בבניין אפל בסוויל רו.

 

את הפגישה הקליט לנון לרווחת המתופף רינגו סטאר – שעבר בדיקות בבית חולים עקב תלונה על בעיה במעיים.

 

הגילוי הגדול הראשון מגיע כאשר לנון דן בסיכויים של האלבום הבא שלהם אחרי 'Abbey Road' – עם תוכניות לצאת לסינגל בזמן לחג המולד. אף על פי שאלבומם האחרון הוקלט יחד כלהקה (אם כי 'Let It Be' היה האחרון שיצא), בעבר היה זה נחשב שלנון הוא זה ששיחק תפקיד מרכזי בפיצול הלהקה.

 

"זו תגלית," אמר לואיסוהן ל"גרדיאן". "הספרים תמיד אמרו לנו שהם ידעו ש-'Abbey Road' היה האלבום האחרון שלהם והם רצו לפרוש בשיא. אבל לא – הנה הם נשמעים דנים באלבום הבא. ואנחנו חושבים שג'ון הוא זה שרצה לפרק אותם, אבל כששומעים את זה, מבינים שהוא לא. האם זה לא משנה פחות או יותר את כל מה שחשבנו שאנחנו יודעים על הימים האחרונים של הביטלס?"

 

במקום אחר, ישנם מתחים כאשר לנון מדבר על "המיתוס של לנון ומקרטני" וטוען כי יש לתת קרדיט לשיריהם בנפרד. בתורו, מקרטני אז מבקר את כישרון כתיבת השירים של הגיטריסט ג'ורג' הריסון.

 

"חשבתי עד לאלבום הזה שהשירים של ג'ורג' לא כל כך טובים," הוא אומר. הריסון משיב: "זה עניין של טעם. לאורך כל הדרך אנשים אהבו את השירים שלי."

 

הגילויים מופיעים ב-'Hornsey Road' – מחזמר חדש מלואיסוהן העוקב אחר היצירה 'Abbey Road' ומקומה כפרידה מהביטלס.